Украинският президент Володимир Зеленски покани премиера Румен Радев да посети Украйна след срещата им в Анкара в рамките на форума на лидерите на страните членки на НАТО. Основен акцент в разговора между двамата е било енергийното сътрудничество, става ясно от съобщенията на украинската и българската страна.
От украинското съобщение става ясно, че двамата са обсъдили възможностите за сътрудничество в областта на втечнения природен газ, енергийната диверсификация и сигурността в Черно море.

Българското правителство също съобщи за срещата, но в значително по-кратко изявление.
"Сътрудничеството между България и Украйна в енергетиката и доставките на енергийни ресурси, включително природен газ, обсъди премиерът Румен Радев с президента Володимир Зеленски. Енергийната диверсификация и предприетите действия за изграждане на нови енергийни коридори към Европа също бяха сред акцентите на срещата", посочват от Министерския съвет.
Темата за АЕЦ "Белене" обаче не присъства нито в съобщението на Министерския съвет, нито в публикацията на Володимир Зеленски, като не е известно дали предложението е било обсъдено по време на срещата и каква е позицията на украинската страна.

