Сряда, 21 Май 2025
           
Бизнес Новини

9,5 млн. лв. за Български пощи за закупуване на машини по процеса по преминаване от лев към евро

   


Днес финансирането е отпуснато.

Кабинетът отпуска 9,5 млн. лева за Български пощи във връзка с подготовката на процеса по преминаване от лев към евро. Средствата ще са необходими на пощите за закупуване на машини за преброяване на банкноти, за машини за проверяване на фалшиви пари и друга техника. 

Това съобщи вицепремиерът и министър на транспорта Гроздан Караджов, предава БГНЕС.

Днес финансирането е отпуснато. Ще задържим до 10 юни подписването на договорите с оглед на предстоящия конвергентен доклад за влизане в еврозоната. 

„До 10 юни очакваме позитивен доклад за България“, заключи Караджов. 

Транспортният министър съобщи още, че правителството е взело днес решение за отпускане на средства за жп линията Волуяк – Драгоман, за ремонта и модернизацията на участъка Елин Пелин – Костенец заедно с прилежащите тунелни преминавания, фаза 2 на участъка Пловдив – Бургас, Костенец – Септември и други. 

Надявам се, че с този акт на Министерски съвет и по-доброто време за строителство, ще започне по-усилена работа по тези обекти, добави вицепремиерът.