Председателят на Народното събрание Михаела Доцова се е срещнала с председателя на парламента на Северна Македония Африм Гаши пред когото е изразила безпокойството на България във връзка със зачестилите антибългарски прояви и безпрецедентното нападение срещу дипломатически автомобили на българската мисия, пише БНР.
След разговора Доцова е заявила, че София очаква справедливо наказание за извършителите, така че обществото да види адекватен отговор на подобни действия, които страната ни определя като недопустими.
По думите ѝ постигнатият през 2022 г. европейски консенсус относно условията за присъединяване на Северна Македония към Европейския съюз не подлежи на предоговаряне.

