четвъртък, 6 август 2026

Пеевски: Европейският главен прокурор разкри истината за Теодора Георгиева

  18.05.2026 10:20  


  БТА

Европейският главен прокурор Лаура Кьовеши разкри фактите за многократно тиражираните клевети на отстранената от Европейската прокуратура Теодора Георгиева. Това се казва в позиция на лидера на ДПС Делян Пеевски.

В позицията на лидера на ДПС се казва, че Кьовеши е разкрила истината - няма касателство разследване на Чиренско газохранилище, няма заплашена европрокурорка, няма казус. Това са фалшиви внушения и манипулации. 

"Има компрометирана европрокурорка, която е злоупотребила по безпрецедентен начин с правото и поста си два пъти, за което е предложена за отстраняване единодушно от 24 европейски прокурори. Това са фактите, изяснени с цялата тежест и авторитет от европейския главен прокурор", посочва Пеевски. 

По думите му сега следва властта да преразгледа охраната на Георгиева, назначена й от бившия служебен министър на МВР и основанията за това решение. 

Делян Пеевски заяви, че ще защитава името и репутацията си срещу всички, които според него отправят обвинения, клевети и опити за дискредитиране. "Особено онези, които злоупотребяват със служебното си положение за това като Теодора Георгиева", пише той. 

Пеевски подчерта, че вярва, че истината винаги излиза наяве, и отправи послание към хората, които по думите му през последните години се опитват агресивно да влияят върху прокуратурата и съдебната система.

"Това напомням и на тези, които са най-шумни в последните години и най-агресивно се опитват да яхнат не само прокуратурата, но и цялата съдебна система - истината винаги излиза наяве", добавя в заключение той. 


Демерджиев сезира Сметната палата заради частните полети и имуществото на Делян Пеевски
Политика
Демерджиев сезира Сметната палата заради частните полети и имуществото на Делян Пеевски

31.07.2026 11:24

Съдия от Варна и прокурор от ВКП: Ясни са първите номинации за членове на ВСС
Политика
Съдия от Варна и прокурор от ВКП: Ясни са първите номинации за членове на ВСС

30.07.2026 13:04

ДПС иска прокуратурата да провери Демерджиев заради недопустими действия в САЩ
Политика
ДПС иска прокуратурата да провери Демерджиев заради недопустими действия в САЩ

17.07.2026 13:09

Новини
Европейската прокуратура наложи наказание „порицание“ на Теодора Георгиева

15.07.2026 17:20

Свят
Европрокуратурата разследва ДДС измами за 47 млн. евро с фирми от четири държави, включително и България

14.07.2026 13:22

Съдия Ушев категорично отрече подслушване на магистрати и злоупотреби със СРС
Политика
Съдия Ушев категорично отрече подслушване на магистрати и злоупотреби със СРС

14.07.2026 11:32

 
 
 
 
 
06.08.2026 18:24
Съдът блокира събарянето на 12 сгради в местността "Баба Алино"
 
 
 
 
 
06.08.2026 18:22
България, Румъния и Испания съвместно ще пазят въздушното пространство на НАТО
 
 
 
 
 
06.08.2026 18:20
"Гранична полиция" и НАП стартират проверки по границите с Гърция и Румъния
 
 
 
 
 
06.08.2026 18:19
Великобритания наложи нови санкции на Русия
 
 
 
 
 
06.08.2026 18:17
Комисия към Сената предлага Фаучи да бъде обвинен в неуважение към Конгреса
 
 
 
 
 
06.08.2026 18:15
Взе ли си Европа поука от щурма на Сеута?