понеделник, 8 юни 2026

Чай и мед в Белия дом за начало на кралската визита в САЩ

  28.04.2026 11:46  

  БТА

С чаша чай в Белия дом и разглеждане на кошери започна визитата на британския крал Чарлз Трети и половинката му Камила във Вашингтон, обобщават световните агенции. Британската кралска двойка пристигна във Вашингтон вчера следобед местно време на четиридневна държавна визита.

Първият етап от посещението беше среща с Доналд Тръмп и първата дама Мелания в Белия дом. Там Чарлз Трети и Камила бяха посрещнати сърдечно от американката първа двойка. Мелания и Камила се разцелуваха, а после кралят и Мелания също размениха целувки. Камила беше избрала бял тоалет с леки черни дантелени елементи. Мелания беше с бледо жълт тоалет.

След пиене на следобеден чай, придружен със сладкиши, Чарлз Трети и Камила, които са запалени по екологичната кауза, по флората и фауната, разгледаха кошерите на Белия дом, от които се произвежда регулярно мед. Обиколката на знатните персони в Белия дом продължи един час и само медийни фотографи можеха да присъстват на нея. От кадрите от обиколката се вижда например маса, на която има поставени бурканчета с мед от кошерите на Белия дом и пред която са застанали кралят и кралицата и семейство Тръмп. На друга снимка се вижда как кралят и кралицата разглеждат макет на бъдещата бална зала на Белия дом. На трета снимка се вижда как кралят и кралицата минават покрай картина, представляваща Тръмп с вдигнат високо юмрук след опита за убийство срещу него по време на митинг в щата Пенсилвания.

След визитата в Белия дом Чарлз Трети и Камила се отправиха към британското посолство във Вашингтон за градинско парти, на което бяха поднесени сандвичи с краставички.

По време на първия ден от държавната визита кралица Камила носеше брошка, на която бяха „обединени“ знамената на САЩ и Обединеното кралство, възпроизведени от скъпоценни камъни, което илюстрира целта на визитата на британския монарх, а именно да бъде подчертана специалната връзка между двете държави.

Днес крал Чарлз Трети ще произнесе реч в Конгреса на САЩ.

Източник: БТА


Свят
САЩ налагат санкции на кубинския президент

05.06.2026 09:39

Форт Лодърдейл е топ дестинацията в САЩ за 2026 г
Бизнес Развлечения
Форт Лодърдейл е топ дестинацията в САЩ за 2026 г

04.06.2026 10:32

Свят
Доналд Тръмп ще участва в срещата на върха на НАТО в Турция

04.06.2026 09:30

Зеленски заплаши с кадрови промени заради забавени доставки на системи „Пейтриът“
Свят
Зеленски заплаши с кадрови промени заради забавени доставки на системи „Пейтриът“

04.06.2026 09:19

Свят
САЩ обяви края на войната с Иран въпреки продължаващите удари

04.06.2026 09:02

Свят
Доналд Тръмп призна, че е нарекъл Нетаняху луд заради действията срещу Хизбула

03.06.2026 17:21

 
 
 
 
 
08.06.2026 13:39
Йотова: Черно море се утвърждава като една от най-важните точки на глобалната карта на сигурността
 
 
 
 
 
08.06.2026 13:31
Главният секретар на МВР Георги Кандев подава оставка
 
 
 
 
 
08.06.2026 13:08
Христо Стоичков с уникален авторски спектакъл по повод своята 60-годишнина
 
 
 
 
 
08.06.2026 13:05
Fibank награди най-добрия брокер на недвижими имоти за годината
 
 
 
 
 
08.06.2026 12:58
Задържаха наркотици за близо половин милион евро на МП Гюешево
 
 
 
 
 
08.06.2026 12:45
Никол Пашинян обяви историческа победа на изборите в Армения