четвъртък, 9 юли 2026

Първи коментар на Радев след изборите: Надявам се с ПП-ДБ да гледаме в една посока при смяна на ВСС

  20.04.2026 09:00  
Първи коментар на Радев след изборите: Надявам се с ПП-ДБ да гледаме в една посока при смяна на ВСС

Лидерът на "Прогресивна България" Румен Радев с първи коментар пред журналисти след резултатите от Exit Poll. Минути след обявяването на резултатите от социологическите агенции, той бе засечен да върви към централата на партията заедно със съпругата си Десислава Радева, която не се присъедини към коментара му пред медиите.

"Моят първи коментар е - нека да изчакаме официалните резултати и ще говорим пак. Очаквахме да бъдем първи. Моята социология беше пълните зали и площади навсякъде из страната. Очакванията са големи, надеждите са големи, това означава и голяма отговорност", каза той.

Той бе запитан дали смята, че вотът в чужбина ще бъде на негова страна. "Зависи на колко хора в чужбина ще се даде възможност да гласуват, хората ми пращат клипове, има огромни опашки. Хората искат да гласуват, чакат 3-4 часа. Аз се надявам МВнР да даде възможност да всички тези хора да гласуват", каза Радев.

Той каза още, че много партии са направили заявка, че трябва да бъде сменен Висшият съдебен съвет. Радев бе запитан дали ПП-ДБ са най-добрият партньор за управление. "Аз се надявам, че с ПП-ДБ наистина ще гледаме в една посока, когато говорим за смяна на ВСС", каза той.

Радев бе запитан готов ли е за правителство на малцинството. "Ние сме готови за различни вариации, за да има България редовно и стабилно правителство. Ще направим всичко възможно да не допуснем да ходим пак на избори. Пагубно е за България", каза той.


Политика
Радев обсъди с президента на Хърватия двустранното партньорство в сигурността и отбраната

08.07.2026 11:43

Политика
Радев от Анкара: Помощта за Украйна не трябва да оказва негативно влияние върху социалните плащания у нас

08.07.2026 09:34

Коментари
Димитър Радев за Бюджет 2026: Не решаваме проблеми, а задълбочаваме кризата

02.07.2026 18:33

Радев: Отвсякъде е текло към партийни каси и олигарси - спряхме 1 млрд. за мантинели, 47 млн. за рязане на клони
Политика
Радев: Отвсякъде е текло към партийни каси и олигарси - спряхме 1 млрд. за мантинели, 47 млн. за рязане на клони

26.06.2026 18:57

Край на скритите обществени поръчки: пускат СИГМА – системата, която показва къде отиват парите
Политика
Край на скритите обществени поръчки: пускат СИГМА – системата, която показва къде отиват парите

16.06.2026 10:56

Радев: Всичко, което казва господин Борисов, е в синхрон с черната пантера от Шумен
Политика
Радев: Всичко, което казва господин Борисов, е в синхрон с черната пантера от Шумен

15.06.2026 11:57

 
 
 
 
 
09.07.2026 15:03
ЕС налага антидъмпингови мита върху вноса на китайски автомобилни гуми
 
 
 
 
 
09.07.2026 15:02
ЕП готов да започне преговори със Съвета на ЕС за цифровото евро
 
 
 
 
 
09.07.2026 14:59
ЕС затяга санкциите срещу каналджиите
 
 
 
 
 
09.07.2026 14:57
Разширяват проверките за незаконно строителство във „Връбница“
 
 
 
 
 
09.07.2026 14:56
България и Монголия създават условия за по-лесен транспорт и търговски обмен
 
 
 
 
 
09.07.2026 14:53
Западна Европа е преживяла най-топлия юни в историята на измерванията