В сградата на Министерски съвет съветникът на министъра на младежта и спорта и футболна легенда Димитър Бербанов започна представянето на анализ за развитието на спортните федерации. Сред основните приоритети - финансовото състояние и модела на управление на структурите, предава News.bg.
Представянето на анализа е при закрити врата, като впоследствие Бербатов и екипът му ще резюмират най-важното пред медиите.
Бербатов изрази надежда спортът да тръгне в правилната посока и с още по-големи успехи. "Изготвен подробен доклад в две папки, който единият ще остане в Министерски съвет, а другият ще отиде в Министерство на младежта и спорта, като бъдещият спортен министър може да преработи анализа, както намери за добре", обясни той.
По думите му държавата трябва да бъде въвлечена в развитието на спорта и активно да му подаде ръка. "Спортът има нужда от подкрепата на държавата", посочи Бербатов.
От своя страна служебният премиер Андрей Гюров заяви, че политиците много обичат да се снимат със спортистите.
"Спортистите са героите на нашето време. Успехите и героите се изковават на спортния терен или поне така ни се иска в света, в който искаме да изградим. За снимки няма да има време, тъй като и аз не съм политик, защото възприемам себе си като човек, който когато трябва върши работа и по възможност да помогне на отбора", подчерта Гюров.
Думата взе и министърът на спорта Димитър Илиев. Той призова следващия ресорен министър - спортът да бъде следващият приоритет на държавата.
"Спортът калява и гради хора с гръбнаци, които не се огъват. За нашата любима България спортът трябва да бъде приоритет, независимо кой ние управлява", призова още веднъж служебният министър на спорта.

--900.jpg)