петък, 26 юни 2026

Цената на дизела продължава да се покачва у нас

  06.04.2026 10:37  

  ISTOCK

Цената на дизела продължава да се покачва – от 1 април до днес той е поскъпнал с близо 5 цента, показва справка на Fuelo.

Горивото "Дизел премиум" доближава цена от 2 евро за литър – в момента се продава за 1.94 евро. Бензинът засега запазва относително стабилни нива – от началото на април е поскъпнал само с един цент.

Министърът на труда и социалната политика Хасан Адемов обяви, че се очаква да бъдат подадени около 60 000 заявления за компенсацията от 20 евро за цените на горивата. До средата на април ще бъдат изплатени сумите за месец март.

Кризата с горивата започна на фона на войната в Близкия изток и затварянето на Ормузкия проток. Припомняме, че вчера американският лидер Доналд Тръмп предупреди, че САЩ може да атакуват електроцентрали и мостове в Иран във вторник, като призова Техеран да отвори Ормузкия проток.


 
 
 
 
 
25.06.2026 18:31
Премиерът Радев се среща с Доналд Туск
 
 
 
 
 
25.06.2026 18:03
Брадва, камъни и изстрели с пистолет при скандал между съседи в Лом
 
 
 
 
 
25.06.2026 18:00
Остава в ареста мъжът, бутнал друг от Лъвов мост, грозят го до 20 години затвор
 
 
 
 
 
25.06.2026 17:49
DARA става рекламно лице на България
 
 
 
 
 
25.06.2026 17:46
Отстраниха от поста директора на НДК
 
 
 
 
 
25.06.2026 17:43
Акция на ГДБОП в общината на район „Приморски“ във Варна