Министър-председателят Росен Желязков ще участва в 62-рата Мюнхенска конференция по сигурността, която ще се проведе на 13 февруари в Германия.
Форумът традиционно събира държавни и правителствени ръководители, министри, представители на международни организации и водещи експерти, за да обсъдят основните предизвикателства пред външната политика и глобалната сигурност. Очаква се тази година в Мюнхен да пристигнат близо 50 държавни и правителствени лидери.
Конференцията е сред най-значимите международни платформи за дебат по въпросите на сигурността, като дава възможност както за изказвания на високо равнище, така и за двустранни срещи.
В рамките на визитата си премиерът Желязков ще проведе разговори с главния изпълнителен директор на Rheinmetall AG Армин Папергер, както и с главния изпълнителен директор на Schwarz Gruppe Герд Хшановски, наред с други срещи.
В четвъртък вечерта министър-председателят в оставка коментира и избора на Андрей Гюров за служебен премиер, както и продължаващото разследване по случая "Петрохан".