Аз не мога да разбера ПП-ДБ защо непрекъснато искат да протестират. Това заяви лидерът на "Има такъв народ" Слави Трифонов в социалната мрежа фейсбук.
Според него е хубаво човек да протестира. По думите това показва, че човек е свободен. Трифонов подчертава, че за протестите трябва да има основателна причина.
"Ако гледам от позицията на ПП-ДБ, няма правителство, тоест правителството падна, ще има избори след два месеца. ПП-ДБ твърдят, че ще имат 121 депутата в следващия парламент - ами значи всичко им е наред. При такова мнозинство в следващия парламент те ще могат да направят каквото си искат и да приемат каквито си искат закони", отбеляза лидерът на ИТН.
Той запита защо ПП-ДБ протестират при това положение. Според него ПП-ДБ по-скоро приличат на братята роми в онзи виц, в който те се изправили пред парламента и започнали да скандират: "Искаме, искаме, искаме", а председателят на парламента излязъл пред събралите се хора и казал: "Добре, кажете какво искате." А единият от братята роми казал: "К"вото дадеш бе, бате.".