Петък, 19 Дек 2025
           
Новини

Кола се вряза в ограждения до трамвайни релси на булевард в София

   


Кола се вряза в огражденията до трамвайните релси на бул. "Цар Борис III" в София, съобщава bTV.

Катастрофата е станала след кръстовището с бул. "Петко Ю. Тодоров" в посока кв. "Красно село".

За това съобщават очевидци, публикувайки снимка от инцидента.

От снимки, публикувани във Фейсбук групата "Катастрофи в София", се вижда, че автомобилът е смачкан. Все още няма информация дали шофьорът е пострадал. Очевидци разказват, че той не е бил на място.

Шофьорите предупреждават, че настилката е хлъзгава и призовават да се внимава на пътя.

През последното денонощие в София са регистрирани две тежки и 25 леки пътнотранспортни произшествия, при които са пострадали трима души.

Общо 19 души са ранени при 14 тежки катастрофи в страната. От началото на месеца са станали 293 катастрофи, с 25 загинали и 351 ранени.

От началото на годината са регистрирани 6435 пътнотранспортни произшествия, при които живота си са загубили 439 души, а пострадалите са 7998.

При сравнение с реалните данни за загиналите през същия период на миналата година са отчетени с 22 по-малко загинали участници в движението по пътищата през 2025 г.