„Все по-лесно се прибягва към ракетите и бомбите”, каза той
Вече навлязохме в период, в който сигурността не е гарантирана, а стабилността започва да се превръща в лукс. Виждаме разпад на системата на международното право с всички последици. Все по-лесно се прибягва към ракетите и бомбите. Това, което виждаме и в икономически план, е рязко, изненадващо, пише NOVA.
Цените растат извън логиката на всякаква икономическа рамка. Трябва да бъдем много внимателни да не допуснем България да бъде въвлечена в конфликтите, които ескалират. Трябва много да внимаваме, да следим за решенията на българското правителство и какви ангажименти поема от наше име. Защото цената може да бъде много висока. Влизането дори в еврозоната, в период на петролна криза, също трябва да бъде много внимателно премислено. Референдумът, точно в такива времена, е начин за стабилизиране на държавата, за постигане на консенсус, който ни е особено необходим във време на криза. Това коментира президентът Румен Радев.
По думите му е ясно, че липсата на сигурност, непредвидимостта стават основна характеристика в международните отношения.
Държавният глава посочи, че към момента не мисли, че се налага свикването на КСНС.