Обвързването от председателя на ГЕРБ на международната програма на президента с евакуацията на български граждани от Държавата Израел е цинично и невярно, съобщиха от прессекретариата на държавния глава, пише БНТ.
Евакуацията на българските граждани от региона на Близкия изток се осъществява и с дипломатически усилия от страна на президентската институция. Държавният глава по никакъв начин не е ангажирал правителствения самолет нито по време на подготовката, нито при самата евакуация на сънародниците ни от региона.
Крайно неуместно е подобни манипулации да се правят от политически лидер, когато става въпрос за живота и здравето на български граждани. Не отговаря на истината и твърдението на председателя на ГЕРБ, че утре предстои нова международна визита на президента, допълват от "Дондуков" 2.
По-рано пред журналисти в парламента лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заяви:
"Следя по Еърбъса, че не може да кацне. Той непрекъснато лети. Дето се вика, българите ги върнахме с граждански полет, ако забелязвате. Той непрекъснато лети. И международна дейност осъществява, и огромни ползи за България като "Боташ".