През нощта ще се изясни над цялата страна. В повечето места ще бъде почти тихо. Само в източните райони ще духа слаб до умерен вятър от юг-югозапад. Минималните температури ще бъдат между 4° и 9°, за София - около 4°, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология.
Атмосферното налягане ще се понижава и ще бъде по-ниско от средното за месеца.
В четвъртък над по-голямата част от страната ще преобладава слънчево време. Купеста облачност ще има в следобедните часове над планинските райони, а от югозапад през втората половина на деня ще започне увеличение на високата облачност. Ще духа слаб и умерен вятър от юг-югозапад. Максималните температури ще бъдат между 23° и 28°, за София - около 25°.
По Черноморието ще бъде предимно слънчево. Ще духа умерен вятър от югоизток. Максималните температури ще бъдат между 16° и 21°. Температурата на морската вода е 14°-16°. Вълнението на морето ще бъде около 2-3 бала.
В планините преди обяд ще преобладава слънчево време. След обяд ще се развива купеста облачност. От обяд ще се увеличава и вплътнява високата облачност. Ще духа умерен и временно силен вятър от запад-югозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 17°, на 2000 метра - около 8°.
В петък и събота през България ще преминава средиземноморски циклон. Ще се създаде валежна обстановка. Ще бъде облачно и на много места ще има валежи от дъжд. Висока е вероятността за значителни количества отначало в западните райони, през нощта на петък срещу събота – в Централна България, а в събота – на изток.
През първия ден в западната част от страната вятърът ще се ориентира от северозапад и с него ще започне да прониква хладен въздух, докато в Източна България – с умерен юг-югозападен вятър температурите ще са все още по-високи – до около 22°. В събота и в Югоизточна България вятърът ще се ориентира от северозапад и там ще захладнее. В Западна България валежите ще отслабнат, ще са на по-малко места и ще има временни разкъсвания на облачността.
Максималните температури ще са предимно между 16° и 21°.
Източник: НИМХ