Петък, 30 Май 2025
           
Новини

Българските шпиони, съдени във Великобритания, са участвали в дебат за Брекзит

   


Тримата българи, които през март Великобритания обвини в шпионаж в полза на Русия, са посещавали събитие в британския парламент. Това е установило разследване на Би Би Си, пише БНТ.

Орлин Русев, Бисер Джамбазов и Катрин Иванова са участвали в дебат за Брекзит през май 2016 година. Разследващите са открили снимки в социалните мрежи от срещата, на която шпионите се срещат с представители на европейски политически партии. От парламента заявиха, че сградата е обществена и достъпът до нея е свободен, но мерките за сигурност са "сериозни".

Русев, Джамбазов и Иванова, заедно с още трима наши сънародници, са извършили серия акции в Европа срещу врагове на режима на Путин, включително срещу разследващите журналисти Христо Грозев и Роман Доброхотов. Тази седмица трябва да станат ясни присъдите на шестимата.