Това правителство ще падне - дали ще е днес или утре, но то е обречено и ще падне. Това каза пред журналисти в кулоарите на Народното събрание (НС) лидерът на „Възраждане” Костадин Костадинов, пише Труд.
"Хората, които управляват в момента България не просто губят и пилеят времето на България, но те хабят историята на България, защото ние се намираме в исторически. Например, виждаме, че има търговска война, а България отказва да вземе отношение в тази търговска война", допълни още Костадин Костадинов.
„Миналата седмица "Възраждане" започна консултации с т.нар. опозиционни партии в парламента за съставяне на нов вот на недоверие. Поканихме ПП-ДБ, "Величие" и МЕЧ. Съответно ПП-ДБ не отговориха и не дойдоха, с което те доказаха, че са част от управлението на България и е твърдо вероятно и на този вот, който ще бъде внесен днес, да подкрепят пак правителството за пореден път. На консултациите дойдоха МЕЧ, като имаха претенции за мотивите на вота - провалът в антикорупционната политика на кабинета. Предоставихме им възможността те да го внесат, допълниха с аргументи. Отделно водихме разговори и с "Величие" и казаха, че принципно ще подкрепят всеки вот на недоверие срещу правителството. Така че това е вот, който е организиран от "Възраждане", но ние джентълменски отстъпихме на МЕЧ, защото миналия път те ни подкрепиха”, каза Костадин Костадинов.