Понеделник, 31 Мар 2025
           
Новини

Жоро Мазния, опитал да открадне дома на баба Янка: Тежа 270 кила, не мога да съм в ареста

   
Жоро Мазния, опитал да открадне дома на баба Янка: Тежа 270 кила, не мога да съм в ареста

Софийският районен съд гледа мярка за неотклонение на задържания за 72 часа Георги Атанасов. 

 

Жоро Мазния

БТА

 

44-годишният мъж, известен като Жоро Мазния, е обвинен за документно престъпление, тъй като използвал неистински документи пред Софийския търговски арбитражен съд, пред Софийския градски съд и пред частен съдебен изпълнител.

Случаят нашумя преди дни, след като се разбра, че 89-годишна жена от София може да остане на улицатаГеорги Атанасов е управител на фирма, която по документи, е купила апартамента на вече починалия син на Янка Ушколова.

 

Жоро Мазния

Булфото

 

Възрастната жена твърди, че договорът е изфабрикуван. Въпреки това синът ѝ е бил осъден от частен арбитражен съд за неустойка от 800 000 лева. Случаят бе разказан в ефира на NOVA.

Малко след репортажа правосъдният министър Георги Георгиев обяви война на имотната мафия. Той заяви, че е подал сигнал до прокуратурата и е започната незабавна проверка по случая.