Сряда, 16 Oct 2024

Спорт

Григор Димитров се размина с мач срещу Джокович след загуба от Меншик

Григор Димитров загуби осминафиналния си мач в Шанхай срещу 19-годишния чех Якуб Меншик с 3:6, 6:3, 4:6. Срещата продължи два часа и пет минути.

Чехът взе подаването на Димитров още във втория гейм на първия сет и го затвори с 6:3. Във втория сет Димитров проби за 2:0 гейма и стигна до 6:3 в своя полза. В решителната част Меншик взе аванс от 3:1 с пробив, Димитров обаче направи рибрейк за 4:5, но после изостана с 15:40 на свой сервис и Меншик триумфира при втория си мачбол за втората си победа над българската звезда за годината.

На четвъртфинал Меншик ще излезе срещу Новак Джокович, който прегази Роман Сафиулин с 6:3, 6:2.

Въпреки загубата Димитров ще остане номер 10 в световната ранглиста, а от 14 октомври е заявил участие на турнира в Стокхолм.