Сряда, 16 Oct 2024

Спорт

Виктория Томова отпадна на турнира в Ухай

Най-добрата ни тенисистка загуби от четвъртата в света с 1-6, 2-6, пише БГНЕС.

Най-добрата ни тенисистка при жените Виктория Томова загуби тежко от Коко Гоф с 1-6, 2-6 на турнира в Ухай, Китай. Мачът от втори кръг на надпреварата продължи около час и 15 минути.

Томова стартира силно и проби далеч по-именитата си съперничка в първия й сервис гейм. Шампионката от Пекин обаче се окопити бързо и мигновено направи рибрейк. Оттам до края на сета тя доминира и не даде повече геймове на българката. Във втората част американката дръпна с 4-0 и доигра спокойно двубоя. Гоф загуби само пет точки на първи сервис за целия мач.

Така четвъртата ракета в света продължава напред в турнира. Следващата й съперничка се казва Марта Костюк. Украинката прогресира след отказ на Аманда Анисимова.

Томова от своя страна отпада от по-нататъшно участие, след като на старта направи фантастичен обрат срещу американката Ашлин Крюгер.