Понеделник, 16 Сеп 2024

Спорт

Ден 11: Трима българи излизат днес в Париж

gong.bg

Трима българи ще ни представят в днешния 11 състезателен ден на Олимпийските игри в Париж.

Първи излиза борецът Кирил Милов, който получава втори шанс да спечели медал чрез репешажите. От 12:00 часа в категория 130 килограма в класическия стил той ще се изправи срещу Абделатиф Мохамед (Египет) и при победа ще се бори за бронз тази вечер малко след 21:00 часа. Милов загуби на осминафиналите при най-тежките от Ясмани Акоста Фернандес (Чили). След това кубинецът с чилийски паспорт се класира на полуфинал, с което изтегли нашия представител.

Малко след това от 12:15 часа Пламена Миткова ще стартира в квалификациите на скока на дължина. Тя ще скача девета в Група Б. Квалификационната норма в Париж в дисциплината е 6.75 метра. При неуспех да бъде преодолян този стандарт, най-добрите 12 резултата от общо 31 атлетки ще се класират за финала, който ще се проведе в четвъртък, 8 август.

След 12:30 часа на тепиха излиза и вторият ни борец в класическия стил. В категория до 77 килограма Айк Мнацаканян стартира на 1/8-финалите срещу европейския първенец от Рим 2020 и вицешампион от последните две Световни първенства Санан Сулейманов (Азербайджан).