Сряда, 03 Юли 2024

Спорт

Григор Димитров с експресна победа в първия кръг на "Уимбълдън"

Григор Димитров с експресна победа в първия кръг на \

Григор Димитров стартира с гръм и трясък участието си на "Уимбълдън", най-престижния тенис турнир на трева в света. Поставеният под номер 10 в схемата българин постигна категорична победа в три сета над сърбина Душан Лайович с 6-3, 6-4, 7-5.

Доминация в първите два сета:

Мачът се проведе под контрола на Димитров, който не остави шансове на своя съперник. Българинът поведе с 3:0 в първия сет и не позволи на Лайович да се доближи до него, печелейки го с 6:3. Във втория сет Димитров повтори сценария, като поведе с 2:0 и не позволи обрат, печелейки с 6:4.

Третият сет - изпитание и обрат:

Снимка 672458

Източник: Gettyimages

В третия сет Лайович най-сетне показа зъби и успя да пробие сервиса на Димитров, повеждайки с 4:1. Българинът обаче не се предаде и с хладнокръвие изравни при 4:4. След това Димитров направи нов пробив, спечели гейма за 6:5 и триумфира в мача след час и 46 минути игра.

Следващ съперник:

Във втория кръг Димитров ще се изправи срещу победителя от срещата между китаеца Цзюнчън Шан и чилиеца Кристиан Гарин.

Тази победа е чудесен старт за Димитров на Уимбълдън. Той демонстрира добра форма и увереност, което му дава шансове за далеч по-добро представяне от миналата година, когато достигна до четвъртия кръг.