Понеделник, 01 Юли 2024

Спорт

Мбапе се сбогува с Парк де Пренс със загуба от Тулуза

Парижани бяха наградени с титлата на страната след поражението с 1:3.

Пари Сен Жермен отстъпи на Тулуза с 1:3 у дома в среща от предпоследния 33-и кръг на френската Лига 1. Мачът бе и последен за звездата на парижани Килиан Мбапе на „Парк де Пренс“.

Световният шампион с Франция потвърди в специално видео, че напуска шампионите след края на сезона, като се очаква да продължи кариерата си в Реал Мадрид. Той започна по отличен начин сбогуването си с феновете по трибуните, откривайки резултата още в 8-та минута. Пет по-късно обаче гостите изравниха чрез Тайс Далинга.

След паузата Тулуза стигна до трите точки след точните интервенции на Ян Гбохо и Франк Магри в петата минута на добавеното време.

След края на срещата домакините бяха наградени за 12-та си шампионска титла на страната. Тулуза е на десетата позиция с 43 точки. Тимът завършва сезона с домакинство на Брест, докато възпитаниците на Луис Енрике имат две гостувания – на Ница на 15 май и на Мец четири дни по-късно.