Вторник, 30 Апр 2024

Спорт

Везенков игра едва 3 мин. при победата на Сакраменто

БТА

Александър Везенков игра едва три минути при победата на Сакраменто над Бруклин със 107:77 в среща от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада, пише БНР.

За краткото време на игрището, което получи в края на срещата, българинът не успя да запише точков актив.

Най-резултатен за "кралете" бе Де'Аарън Фокс с 20 точки, Кигън Мъри добави 19 точки, а Домантас Сабонис завърши с 18 точки и 20 борби.

Сакраменто прекъсна серия от две поредни загуби и с успеха срещу Бруклин се върна на третото място в Тихоокеанската дивизия, запазвайки шансове за плейофите.

Филаделфия победи Сан Антонио със 133:126 след продължение в друга среща от тази нощ. Тайрийз Макси наниза рекордните в кариерата си 52 точки за петата поредна победа на "севънтисиксърс".

Виктор Уембаняма бе най-полезен за Спърс с 33 точки и 18 борби.

Лидерът в Тихоокеанската дивизия Лос Анджелис Клипърс постигна драматична победа срещу Кливланд със 120:118. Пол Джордж вкара 39 точки, 23 от които в последната четвърт, включително ключов кош 7.1 секунди преди края.