Неделя, 28 Апр 2024

Спорт

Изхвърлиха Рубльов от турнира в Дубай заради псувни на руски

Александър Бублик от Казахстан ще играе за титлата на АТР 500 турнира в Дубай, след като сблъсъкът му с руснака Андрей Рубльов от полуфиналите завърши със скандал и дисквалификация за световния №5.

Обстановката в третия сет беше много изнервена, а в единадесетия гейм Рубльов се разкрещя на един от лайнсмените. След като частта приключи друг лайнсмен, който говори руски, отиде при съдията на стола и каза на Мириам Блай, че неговият колега е бил нагрубен от тенисиста.

Блай поиска на корта да дойде супервайзерът на турнира – Роланд Херфел, а двамата лайнсмени да обяснят за случката, след което Херфел дисквалифицира Андрей Рубльов.

Руснакът поиска видеоповторение, обвинявайки официалните лица в лъжа, но му беше обяснено, че това няма да се случи.

По този начин при резултат 7-6(4), 6-7(5), 5-6 в полза на Бублик срещата беше прекратена, въпреки че той обяви готовност да я доиграе.

Преди година Рубльов игра финал в Дубай, където бе победен от сънародника си Даниил Медведев.

В мача за титлата Бублик ще играе срещу победителя от полуфинала между Медведев, който е водач в схемата, и 5-ия поставен Юго Умбер от Франция. /БГНЕС