Понеделник, 29 Апр 2024

Спорт

Реал отново е първи след 2:0 над Хетафе в отложен мач

БТА

Отборът на Pеал (Мадрид) се върна на върха в Примера дивисион, след като в отложен мач от 20-ия кръг нaдигра Хетафе с 2:0 като гост. "Белия балет" събра 57 точки и задмина с 2 Жирона, а също така записа и пета поредна победа. С този успех Реал (Мадрид) няма поражение в първенството от 24-и септември миналата година, когато беше сразен с 1:3 от Атлетико, пише БНР

Двата гола за успеха на Реал (Мадрид) днес вкара Хоселу с пълно име Хосе Луис Санмартин Мато, който откри резултата в 14-ата минута след асистенция на Лукас Васкес, а в 56-ата удвои благодарение на комбинацията на Винисиус Жуниор.

Хосе Луис Санмартин-Хоселу откри резултата, след като засече с глава центрирането на Лукас Васкес в началото на срещата, още преди да изтече четвърт час. А минута по-рано Винисиус Жуниор имаше първия реален шанс за Реал Мадрид за вечерта, след като се освободи от защитата благодарение на дълъг пас. Той излезе един на един Давид Сория, но 30-годишният вратар беше по-съобразителен в ситуацията.

"Лос Бланкос" бяха близо до това да направят 2:0 след 39 минути и отново беше комбинация между Васкес и Хоселу. Васкес имаше време и пространство от дясната страна, проби и направи ниско центриране, което Хоселу успя да пресрещне за първи път, но шутът му беше избутан около гредата брилянтно от Сория.

Домакините започнаха второто полувреме с тройна смяна в опит да притиснат класния си съперник. И тимът на треньора Хосе Борделас имаше първия си реален шанс след 52 минути, когато Мейсън Грийнууд удари гредата със солиден изстрел. Но 5 минути след това Хоселу получи добра топка от Вини Жуниор и вкара.

Отборът на Карло Анчелоти беше на сантиметри от това да направи 3:0 след 65 минути. Хоселу се промъкна през защитата, за да излезе очи в очи с вратаря Сория, но предпочете безкористно да подаде топката отляво към Вини Жуниор, който изглеждаше сигурен. Вратарят-ветеран, който вече беше на земята, намери сили да протегне ръка и да спре топката.

Отборът на Хетафе нацели гредата за втори път след 73 минути, като този път голмайсторът на тима Борха Майорал стреля мощно, но топката се отби в горната греда.